Rešerše vědecké literatury „Vitamín B12: Berete ho?“ vydána

Vitamín B12: Berete ho? https://vitaminb12bereteho.wordpress.com

Ultimátní rešerše vědecké literatury o vitamínu B12 od Jacka Norrise „Vitamin B12: Are You Getting It?“ byla přeložena do češtiny. Jackova práce je zajímavá tím, že pokrývá snad všechna myslitelná témata vztahu: vitamín B12 a vegani a veganky (např. doporučené dávkování, zdroje B12, „přirozená“ strava vs. doplňování „umělých“ vitamínů, anémie z nedostatku B12, zvýšený homocystein, chemické interakce, konkrétní případy nedostatku B12 u dospělých i dětských veganů a veganek, vitariánství a B12, makrobiotika a B12, aj.).

Text je šířen pod licencí CC BY SA 3.0 (stejná jako např. záznamy ve Wikipedii): http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.cs Můžete ho tedy zařadit do svého distra, dát na své stránky. Budeme také rádi, když na svých stránkách zveřejníte odkaz směřující na překlad.

V sekci „Ke stažení“ je text ve formátech PDF a ODF, které jsou vhodné k vytištění na papír formátu A4 (celkem asi 125 stran).

Překlad se budeme snažit držet aktuální vzhledem k anglickému originálu, který je čas od času aktualizován – dobrovolníci a dobrovolnice vítáni/y.

Šiřte informaci dále.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s